rok 2010 / 2011

PRZEDSTAWIENIA W GRUPACH B 
10 czerwca 2011
W ostatnim dniu zajęć, 31 maja 2011 uczniowie z grupy B2 (ICLC - Włoska) z wielkim talentem i zaangażowaniem przedstawili sztukę pt. "Bus Stop". Przedstawienie, pełne typowo angielskiego humoru, szalenie rozbawiło rodziny uczestników, którzy przybyli na zaproszenie ICLC oraz swoich podopiecznych.

 

Podobnie 6 czerwca 2011, na swoich ostatnich zajęciach przed wakacjami, grupa B1 (ICLC - Włoska) przedstawiła zaproszonym rodzinom sztukę o przygodach chłopca z piernika - "The Gingerbread Boy Story". Sztuka bardzo się podobała publiczności, tak jak i samym aktorom przez cały okres prób i przygotowań :)

   


PIRATES EVENING

6 czerwca 2011
1 czerwca 2011 młodsi słuchacze ICLC zamienili się w groźnych piratów pod przewodnictwem kapitana Jacka Sparrow'a. Jako jego załoga wyruszyli statkiem po skarb sprytnie ukryty w odległych zakątkach. Rozwiązywali wiele trudnych zagadek, aby najpierw odnaleźć mapę, a w ostateczności wielką skrzynię z przepysznym skarbem. O skarb walczyły dwie drużyny- drużyna Piratów i Piratek. Po zaciekłej bitwie drużyna Piratek zwyciężyła. Piraci oglądali również przygody Jacka Sparrowa, a następnie wzięli udział w konkursie plastycznym - portret pirata ozdabia obecnie ICLC.

      


RESUME WORKSHOP

24 maja 2011

 

18 i 23 maja br.w ICLC odbyły się spotkania z naszym native speakerem Robem pod hasłem „Resume Workshop”. Celem eventu było opracowanie efektywnego CV i interesującego listu motywacyjnego w języku angielskim. Istotnym elementem warsztatów było przedstawienie tych dokumentów jako idealnych narzędzi, które zapewnią sukces podczas procesu rekrutacyjnego. Dodatkowo nasi słuchacze mogli dowiedzieć się jak odpowiednio zaprezentować swoją osobę w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczestnicy spotkania mieli okazję przedstawić lektorowi swoje CV i list motywacyjny oraz wysłuchać jego wskazówek, dotyczących nie tylko zasad przygotowania doskonałych CV, ale także słownictwa idealnie pasującego do ich indywidualnych potrzeb.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w warsztatach w ICLC życzymy sukcesów w realizowaniu swoich planów zawodowych!

       


LEARNING HOW TO LEARN
2 luty 2011
Wieczorem 27 stycznia 2011 roku w filii ICLC odbył się event LEARNING HOW TO LEARN. Uczestnicy spotkania wtajemniczeni zostali w proste, a zarazem bardzo praktyczne zasady uczenia się. Można było się dowiedzieć o podstawowych kwestiach psychologicznych, na które należy zwrócić uwagę jeszcze przed rozpoczęciem nauki, jak odpowiednia motywacja oraz wyznaczania sobie osiągalnych celów oraz o sposobie nauki tzw. metodą SMART (S – specific, M – measurable, A – achievable, R – realistic, T – time-bound), a także o mnemotechnice. Podczas przeprowadzonego badania, słuchacze dowiedzieli się też w jaki sposób każdy z nich uczy się najszybciej i najefektywniej. Teraz uzyskane wiadomości wystarczy wprowadzić w czyn i nauka okaże się znacznie łatwiejsza.


CHRISTMAS AT THE BEACH
22 grudnia 2010
Mikołaje prażący się w słońcu, reniferowy zaprzęg mknący po suchym asfalcie i palmy przybrane choinkowymi światełkami - oto święta w tropikach. Jak widać Boże Narodzenie nie musi być białe i mroźne…
Przekonali się o tym słuchacze, którzy grudniowy wieczór postanowili spędzić razem z ICLCi, by poczuć przedsmak prawdziwie hawajskich Świąt Bożego Narodzenia. Marcelo, nasz native speaker, zabrał nas w tropikalne miejsca Ameryki Łacińskiej, serwując przy tym tradycyjne, egzotyczne potrawy oraz drinki. Sombrero, gitara i karaoke oryginalnej hiszpańskiej wersji Feliz Navidad przy akompaniamencie naszego prowadzącego, sprawiło, że Mexican Hat Dance na zakończenie wieczoru wyszedł nam „śpiewająco”. Poczuliśmy smak na więcej takich spotkań …  


HALLOWEEN 2010
2 listopada 2010
Trupio blade lica, oczy pomalowane na czarno, a w ręku miotła … w mroczną piątkową noc 29 października nie tylko czarownice zawitały w progi nawiedzonego ICLC. Pojawiły się także upiorne duchy, zjawy oraz nocne koszmary i inne okrooopne stwory, by wokół blasku świec, pajęczyn i dyni przeżyć ‘przerażająco’ niepowtarzalną Noc Halloween.
Na śmiałków znających magiczne hasło TRICK or TREAT  czekał kosz pełen mrocznych wrażeń, atrakcji i słodyczy. Malowanie balonowych potworów, zajadanie magicznych delicji na czas,
upiorny pokaz mody i rozwiązanie konkursu na najstraszniejsze przebranie, to kilka spośród licznych gier, zabaw i quizów.  Przy muzyce grozy, na zakończenie wieczoru wszystkie strachy  zgromadziły się wokół kotła czarownicy, by przygotować i spożyć straszliwie smaczną wieczerzę. Na koniec zagroziły, że za rok znów nas odwiedzą, a my - już drżymy ze strachuuuuu.... 

      


ZAPISY NA ZAJĘCIA
30 sierpnia 2010
Od 1 września 2010 zapraszamy do ICLC na os. Ruczaj -ul. Lipińskiego 13D oraz na Woli DUchackiej - ul. Włoska 8/A. Zapisy na kursy w godzinach 13.00 -20.00. Rozpoczęcie zajęć już niedługo!!! Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych kursów, z cennikiem i rabatami. Wierzymy, że przypadną Wam do gustu ;)