Rok 2009/2010


EUROKIDS CORNER 
4 czerwca 2010
31 maja 2010 (nieprzypadkowo, bo w przeddzień Dnia Dziecka) wszystkie ciekawe świata dzieci ICLC wyruszyły w podróż po Europie. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę o Starym Kontynencie w serii quizów oraz zabaw z mapą, flagami i Euro, a jednocześnie dowiedzieć się czegoś nowego o naszych europejskich sąsiadach. A to była nie lada gratka, bo językiem oficjalnym wieczoru był - rzecz jasna - angielski. Punktem kulminacyjnym była konkurencja stworzenia własnego kraju - tu wyobraźnia naszych młodych podróżników nie miała granic! Twórcy Mafiolandu i Nicolandu zdobyli nagrody, a Europa tym samym zyskała nowe kraje :)


MISCOMMUNICATION
14 kwietnia 2010
Chcący pokonać bariery w komunikacji zawitali w poniedziałkowy wieczór do ICLC. Ania, nasz lektor, a zarazem ekspert do spraw komunikacji, konsekwentnie diagnozowała wszelkie problemy, z jakimi można spotkać się na co dzień. Odgrywanie różnych ról, analiza problemów komunikacyjnych i różnic kulturowych oraz spora dawka teorii przybliżyła zasady skutecznej komunikacji. Można było poznać tajemnice "aktywnego słuchania", bo jak się okazało, potrzeba słuchania jest równie ważna jak bycie słuchanym. Klamrą zamykającą wieczór był film Fawlty Towers - krótko mówiąc przewodnik po tym, jak komunikować się nie należy. I wszystko jasne :)


ROAD TRIP ROUND THE USA
   
15 stycznia 2010
13 stycznia wieczorem wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż po Ameryce. Magda, nasza lektorka, zabrała nas na fascynującą wycieczkę po wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, szlakiem, który ona sama przemierzała lata temu. Było więc całe mnóstwo zdjęć, zabawnych historii, filmy, garść wspomnień, przydatne wskazówki – na wypadek, gdyby któreś z nas kiedyś wybrało się w taką podróż. A zaczęliśmy od urokliwego wodospadu Niagara, by następnie przenieść się do centrum Big Apple, a później do Waszyngtonu. Chwila odpoczynku na plaży słonecznej Florydy, statki kosmiczne w NASA, jazda kolejką górską w Universal Studios, by w końcu obrać kurs na Nowy Orlean! Zabawa była przednia, wrażeń cała masa, a wyczerpującą podróż zakończyliśmy późnym wieczorem. Aż chciałoby się tam jeszcze pojechać…


WIECZÓR Z HUMOREM
1 grudnia 2009
W jesienny wieczór 27 listopada filia ICLC na ulicy Włoskiej rozbrzmiewała głośnym śmiechem – nie mogło być inaczej, skoro wieczór spędzaliśmy z brytyjskim i amerykańskim humorem! Nasi lektorzy, fani najlepszego brytyjskiego i amerykańskiego humoru, prezentowali występy najpopularniejszych komików, a także programy, seriale i kreskówki, które rozśmieszały każdego do łez.  Mogliśmy też porównać nasze gusta co do rodzaju humoru jaki nas bawi oraz porównać humor kultur anglosaskich z humorem polskim. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że zabawa była przednia, a wieczór z humorem był świetną okazją do śmiechu i dyskusji w dobrym towarzystwie. Nie ma to, jak dobra porcja śmiechu w listopadowy wieczór! Ci, którzy nie dotarli mogą tylko żałować.

HALLOWEEN 2009
3 listopada 2009
W mroczny, piątkowy wieczór 30 października wiedźmy, duchy, strachy i straszydła kolejny raz zamieniły ICLC w International Corner Haunted Centre…W jakże strasznych i przeraźliwych okolicznościach znaleźli się śmiałkowie, którzy za pomocą magicznego „Trick or Treat!” odważyli się przekroczyć nasze progi, by w upiornej atmosferze uczestniczyć w strrraszliwie dobrej zabawie! 
Musieli się oni zmierzyć z serią upiornych quizów i zabaw, prześcigając się przy tym w pomysłowości – robienie mumii, rysowanie najstraszniejszej facjaty, konkurencja o enigmatycznej nazwie „eyeballs”, czy też wypicie magicznego eliksiru, to tylko niektóre zabawy w ten wieczór strachów. Po obejrzeniu przerażającego filmu i przebrnięciu przez labirynt, spośród tych, którzy udałos się przetrwać został wyłoniony najstraszniej przebrany śmiałek, który powrócił do swej siedziby w towarzystwie ogromnej Jack’o’Lantern... 

 


--------------------------------------------------------------