Rok 2008/2009

ORAL MOCK MATURA EXAM
27 kwietnia 2009
W dniach 17.04 i 25.04 w ICLC odbył się próbny ustny egzamin maturalny z języka angielskiego. Kilku śmiałków zmierzyło się z wyzwaniem i przekonało na własnej skórze jak wygląda taki egzamin. 

Cała procedura egzaminacyjna przebiegała jak na prawdziwej maturze, z fachowymi zestawami pytań, pod okiem profesjonalnej komisji złożonej z wykwalifikowanych lektorów oraz certyfikowanego egzaminatora. Po egzaminie komisja omawiała szczegóły z maturzystami, dostarczając im porad, wskazówek i uwag technicznych, które niekoniecznie otrzymali w swoich szkołach!
Na koniec każdy maturzysta otrzymał informator maturalny – tak, gdyby w ostatniej chwili coś umknęło pamięci.

Wierzymy, że egzamin okazał się pomocny, informacje na nim uzyskane przydatne, a nasi maturzyści otrzymają zadowalające oceny na maturze.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!
ICLC

HALLOWEEN 2008
3 listopada 2008
Kiedy 29 października
księżyc zawisł na niebie, w mroku rozpoczęła się u nas najstraszniejsza impreza tego wieczoru - Halloween. I jak na HALLOWEEN przystało nawiedziły nas wampiry, duchy, wiedźmy czarownice, diabły z piekła rodem i inne bestie, a każdy pamiętał o „trick or treat” wchodząc w progi ICLC, które tego wieczora zmieniło swoje oblicze i stało się siedzibą Hrabiego Draculi i jego wiedźm.
 
Przed złowieszczym spojrzeniem Jack o’ lanterns wszyscy skryli się w….. jaskini diabła, któremu wtórowały wiedźmy i wampir, i który groźnie grzmiał o tym, że jak będziemy nieznośni, to pójdziemy z nim do piekła. Nie było rady – trzeba było się podporządkować i najpierw poszukiwać nietoperzy, nawiedzonych domów, czarownic i szkieletorów, potem głowić się z kolejnymi zadaniami. Pikanterii temu niezwykłemu wydarzeniu dodała lekcja tańca krwistej salsy i czaczy po angielsku, poprowadzona przez samego Draculę. Na szczęście – diabeł nie taki straszny jak go malują...
Wieczór zakończył diabelski poczęstunek, po którym wyczerpane czarami stwory udały się do swoich siedzib.

BOOOO.....