Metody

Tak jak zróżnicowane są kraje i kultury, tak samo ludzie i ich oczekiwania różnią się od siebie. Każdy z nas ma inne możliwości, inne preferencje, inne potrzeby. To dotyczy również nauki języka. Ponieważ istnieje wiele metod, mających swoje zalety i wady, zgadzamy się z poglądem iż nie można opierać się tylko na jednej z nich i dostosowywać jej do wszystkich uczniów. Dlatego też staramy się być elastyczni wplatając elementy różnych metod w przebieg poszczególnych zajęć.

Zajęcia prowadzimy tak, aby to uczniowie odkrywali reguły i zasady, jakie rządzą językiem, gdyż wierzymy, że satysfakcja jaką im to przynosi wraz z pozytywnym wsparciem ze strony lektora wpłynie korzystnie na lepsze zapamiętanie i utrwalenie materiału. Ponadto, istotnym elementem wielu zajęć są gry, zabawy, konkursy, piosenki oraz inne formy wnoszące entuzjazm i ożywienie w zajęciach.

U nas nie będziesz się nudził, bo zajęcia dadzą ci radość i satysfakcję.

Nasze doświadczenie pokazuje nam jak istotnym aspektem języka jest komunikacja. O ile pewniej czujemy się za granicą, gdy w restauracji rozumiemy, co zamawiamy, gdy się zgubimy potrafimy zapytać o drogę, albo gdy możemy dobić targu i kupić fajne pamiątki za dobrą cenę. A czy nie odczuwalibyśmy satysfakcji, gdy zapytani w naszym mieście przez obcokrajowca o drogę, moglibyśmy mu to wytłumaczyć bez najmniejszego problemu? A o ile łatwiej jest nawiązywać różne kontakty i przyjaźnie. Tak dużo ciekawych ludzi można poznać, tak wiele się od nich dowiedzieć i nauczyć. Czy nie daje nam to radości i nie stajemy się przez to bogatsi w nowe doświadczenia? Ponieważ możliwość porozumiewania się i komunikowania w obcym języku w dzisiejszych czasach, to tak naprawdę nie tylko kwestia satysfakcji ale też potrzeba, dlatego nie ukrywamy, że formą dominująca i preferowaną na zajęciach jest nacisk właśnie na komunikowanie się i język mówiony.

Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę, że posługiwanie się językiem to nie tylko rozmowy, lecz także zdolność zrozumienia drugiej osoby, tego co do nas mówi czy pisze. To także umiejętność czytania gazet, pisania e-maili, listów, formularzy, rozmowy kwalifikacyjne o lepszą pracę… To też trud przygotowań do wielu egzaminów, jakie stawia przed nami życie. To wyzwanie, które czasem należy, a czasem trzeba podjąć. Dlatego też, w zależności od charakteru kursu i jego przeznaczenia, zawsze bierzemy pod uwagę wszystkie aspekty języka, a sam nacisk na poszczególne umiejętności uzależniamy od przeznaczenia kursu oraz Waszych oczekiwań.